Vanjsko sjenilo
Tražite li dobavljača za vanjsko sjenčanje? Imamo 19.732 provajdera u ovoj kategoriji. Pošaljite upit.
Započnite
33.324 registrovani profesionalci
90.145 riješeni projekti
4.8 od 5 Prosječna procjena naših stručnjaka
226 512 Aplikacijske instalacije
Sve usluge
Sve usluge
Potrebna Vam je usluga u oblasti vanjskog sjenila? Wilio će vam pomoći da pronađete kvalitetne stručnjake u fokusu, dizajnu, proizvodnji i ugradnji vanjskih sjenila. Cijena vanjskog krovišta obično ovisi o spektru usluga. Pogledajte više informacija o uslugama: troškovi transporta, post-garantni servis, korištenje vrhunskih materijala koje obezbjeđuje jedan od naših 19.732 stručnjaka u datoj kategoriji.
Vidi također:Cijene
33.324 registrovani profesionalci
90.145 riješeni projekti
4.8 od 5 Prosječna procjena naših stručnjaka
226 512 Aplikacijske instalacije
Korisne informacijeŠta trebate znati
10 Ključna pitanja o vanjskom oklopu
Tokom protekle decenije, vanjsko zasjenjenje postalo je popularnije na tržištu zgrade. Mnogi arhitekti i vlasnici zgrada i dalje imaju ograničeno znanje o tim sistemima i zašto ih treba smatrati dijelom dizajna zgrade. Ovaj članak ispituje 10 često postavljanih pitanja o vanjskom štitu i pruža pregled dostupnih sustava i kako mogu biti pod kontrolom klime u zgradi.
1. Koje su vanjske sisteme zasjenjenja dostupni?
Možemo ih podijeliti u tri kategorije:
Fiksni slijepi sustavi uključuju izbočene sunce, obično instalirane na čelu glazing (T. J. Brise-Soleil sustavi) kao i čvrsti vertikalni ili vodoravni roletni instalirani prije stakla. Ovi su sustavi dizajnirani da uvijek ostanu na mjestu i moraju izdržati sve vremenske prilike, uključujući vjetar, led i snijeg. Shield varira ovisno o nagradi sistema i odabranom slijepom profilu kao i roletama i udaljenostima među njima. Brise-Soleil Systems fokusiraju se samo na velikim solarnim uglovima i uglavnom efikasni u južnim područjima. Sjene također pružaju samo tokom ljeta. U zimskim mjesecima zbog niskih solarnih uglova, ovi sustavi pružaju samo male ili nikakvu zaštitu.
Učinkovitost čvrstih vodoravnih ili vertikalnih roleta ovisi o veličini, ugao i razmaku roleta. Ovi sustavi obično nejavljuju samo viši solarni uglovi kako bi se omogućili izgledima i najučinkovitiji u južnim smjerovima. Mogu se instalirati u istoku i zapadnim regijama, ali obično su neprovjereni prije sunčeve svjetlosti rano ujutro ili kasno popodne.
Vertikalni i horizontalni podesivi slijepi sustavi mogu se motorizirati, omogućujući podešavanje žaluzi da bi se osiguralo osjetljivije zaštićeno putem povezivanja na automatizirani upravljački sistem. Sistemi se ne protežu - uvijek ostaju prije stakla - ali moguće ih je premjestiti između potpuno otvorenog i zatvorenog položaja. Oni se kontroliraju pomoću prekidača na kojem možete kontrolirati sustav prema njihovim potrebama na potpuno automatizirani sustav koji odgovara na suncem i prilagođava kut za rolete kako bi se spriječilo direktno sunčevo svjetlo. Sistemi su općenito kontrolirani nezavisno od sistema za unutrašnje rasvjete; U idealnom slučaju, nivoi se automatski podešavaju da nadopunjuju prirodno dnevno svjetlo gdje je potrebno. Budući da sustavi rade samo s vremena na vrijeme i za podešavanje roleta, treba im samo nekoliko sekundi, potrošnja energije nije značajna, posebno u usporedbi s uštedom koji se može postići smanjenjem grijanja, ventilacije i klimatizacije (HVAC).
2. Zašto je vanjski sustav efikasniji od unutrašnjosti?
Općenito, vanjski sustav je bolji od unutrašnje jer sprečava veliki dio solarne energije da prodre u zgradu. Energija iz sunca je kratka i prenosi malo toplote. Toplina se proizvodi samo kada se solarna energija apsorbira površinom (npr. Tepisima, namještajem, odjećima ili kožom), a zatim zrače kao infracrvena energija s dugim valovima (IR).
Unutarnji zaštitni sistem može: omogućiti prolazak solarne energije; apsorbirati solarnu energiju; i odražavaju solarnu energiju natrag kroz zastakljivanje. Reflektirana solarna energija nije problem - ostaje kratak i ne uzrokuje da nema toplotne dobitke. Prenos snage apsorbira se površinama u zgradi i zrače kao toplina. Energija koju apsorbira sustav zasjenjenja tada se zrači kao toplina i većina te vrućine se zatim zarobljava unutar zgrade, posebno ako se koristi glaziranje niske emisije (LOW-E).
Vanjski sistem je sličan internim u pogledu propusnosti, apsorpcije i odraz solarne energije. Sve što apsorbira zaštitni sistem, ali zrače se kao toplina izvana zgrade. Budući da materijal nije prozirna, zračena toplina će se ući samo u zgradu. Dakle, vanjski sustav eliminira jedan od dva izvora toplotne energije, što značajno smanjuje solarni profit unutar zgrade. Popularna supstanca u sivoj bijeloj i određenoj vrsti glaziranja (npr. Niska e jedinica napunjena argonom, dvostrukom staklom), vrijednost "g" je 0,13 kada se tkanina instalira na vanjsku, ali se povećava u instalaciju u Unutrašnjost. Vrijednost "G" je zbroj direktnog i sekundarnog prelaska sunca u zgradu. Sekundarna propusnost predstavlja niz sunčeve svjetlosti koji apsorbiraju kombiniranjem sistema zastakljenja i oklopa koji potom teče ili zrače u zgradi. Čak i sa bijelom tkaninom koja ima najveći nivo refleksije, ona je za usporedbu 0,16 za vanjsku instalaciju i 0,36 za internu instalaciju. Stoga slijedi da bi sistem tla trebao biti instaliran ako je moguće, vani. Možda postoje situacije kada nije praktičan - na primjer, visokogradnja sa 25 ili više etaža. U takvim je slučajevima korištenje sustava sjenčanja unutar ventilirane dvostruke fasade pogodna, mada je zaštita samo jedan od mnogih u utjecaju na faktore u implementaciji ove vrste fasadne strukture.
3. Koje su glavne prednosti vanjskog sistema zasjenjenja?
Glavna prednost vanjskog sustava zasjenjenja je smanjenje zahtjeva za tehničkim uspostavljanjem zgrada (TZB). Kao što smo već spomenuli, vanjski štit blokira veliki dio solarnog profita prije nego što prodre kroz staklo i zgradu. Ako je solarni dobitak manji, tada se može smanjiti veličina sustava HVAC-a. Rezultat je ušteda ulaznog kapitala koji može u potpunosti ili djelomično uravnotežiti zaštitni sistem kao i kontinuirane operativne troškove.
Najefikasniji zaštitni sustavi poput vanjskih roleta mogu blokirati više od 90 posto solarne dobiti, što ima značajan utjecaj na smanjenje zahtjeva. Međutim, neke zgrade trebaju biti hlađenje ljeti tokom grijanja je potrebno zimi. Ako se koristi vanjski sustav za sjenčanje, može se isključiti u zimskim mjesecima kako bi se dobio solarni profit do zgrade i postiže se besplatno grijanje. Tokom zimskih meseci, sistem unutrašnjeg oklopa je rešen, poput rolete. Još jedna prednost je prirodno dnevno svjetlo.
Vanjski zaštitni sustavi mogu pomoći optimizaciji svakodnevnog svjetla za unutrašnju rasvjetu, smanjujući potrebu za umjetnom rasvjetom. Više od 30 posto troškova energije u poslovnoj zgradi odnosi se na umjetnu rasvjetu, tako da smanjenje smanjenja može dovesti do značajnih ušteda. Dobro dizajniran zaštitni sistem takođe doprinosi praktičnim radnim uslovima i onima za veću produktivnost.
Dobar sustav zasjenjenja vozi toplinu i blještavi i također omogućava vanjski prikaz. Konačno, može doći do lijepog dizajna zgrade i povećati svoju efikasnost.
4. Mogu li se vanjski sustavi zasjenjenja koristiti za nove i postojeće zgrade?
Primijenite vanjske sustave zasjenjenja za novu zgradu uvijek je lakše biti dio faze dizajna. Fiksni vanjski slijepi sustavi su neki teret za fasadu. Ako su pričvršćeni na zid perimetra, bit će potrebno poboljšati postove. Međutim, za postojeće zgrade se može koristiti vanjski štit. Iako nije bilo u originalnom dizajnu zgrade, moguće je uključiti strukturne elemente koji omogućavaju ugradnju na postojeću fasadu. Struktura bi se tada pokazala fasadi da podnese teret (vjetar, led, snijeg) kao i težinu samog sustava.
Ako se funkcionalni sustav koristi u postojećoj zgradi, bit će potrebno ispitati kako cijevi i električni kablovi mogu prodrijeti kroz fasadu za povezivanje sa roletnima ili štitnicima.
5. Koji su uobičajeni načini vezanja za fasadu zgrade (i koje probleme treba uzeti u obzir)?
U slučaju novih i starijih zgrada, ugradnja vanjskog sustava zasjenjenja može se odmarati na pričvršćivanju izravno na stubovima kućišta kruga, cigle ili betonski zidarski elementi (CMUS) ili preko zaklonjene čelične konstrukcije.
Vanjske rolete i rolete uglavnom su postavljeni tik iznad ili na vrhu zastakljenja. Su relativno jednostavni. Kada brzina vjetra premašuje navedeni nivo, oni se povuku, pa tako fasada ne opterećuju. Lakve aluminijske konzole mogu se koristiti za spajanje ormara za glavu na fasadu. Predbilježbeni bočni vodiči obično se koriste za sprečavanje zaštitnog sistema prilikom učitavanja vjetra (druga mogućnost su ekstrudirani bočni vodiči). Svaka će se ispružiti na oko 22,7 kgf (50 LBF). Vanjske rolete i sistemi brise-Soleil čvrsto su na svom mjestu u svim vremenskim uvjetima. Sistemski konzole će se stoga biti dizajnirane u skladu s opterećenjima definiranim u lokalnim građevinskim propisima i vijcima ili drugim spojnim elementima također su odabrani za maksimalno opterećenje. Ako su sustavi povezani na zid kruga, postovi će morati biti ojačani čelikom. To se posebno odnosi na Brance-Soleil sustave koji se strše na udaljenosti od fasade i na taj način stvaraju značajne moment i klizne moći u priključnim nalazištima.
Odvajanje različitih metala, hladnog premošćavanja i vodostaja, kao i relativno širenje i kontrakciju između zaštitnog sistema i fasade također treba uzeti u obzir. S obzirom na ove faktore, zaštitni zahtjevi već se preporučuju raspravljati o početnim fazama dizajnerskog procesa.
6. Hoće li lokacija zgrade i orijentacije za odabir vanjskog sustava zasjenjenja?
Puno faktora utječe na vanjski sistem za sjenčanje. Dva značajna su lokacija zgrade i orijentacije zastakljenja. Orijentacija za zastakljivanje također će imati značajan utjecaj na izbor sistema. Sunčevo svjetlo na sjevernoj strani je najniže jer nema direktnog sunca. Međutim, pozadinsko zračenje je i dalje adekvatno značajno, posebno ljeti. Sunčeva svjetlost na istočnoj i zapadnoj strani slična je, najveće vrijednosti se javljaju ljeti. Zanimljivo je da se maksimalno sunčevo svjetlo na južnoj dimenziji događa tokom hladnijih mjeseci. Sredinom ljeta znače visoke solarne uglove zračenja incidenta. Međutim, na krovu se javlja maksimalna izloženost suncu. Stoga, bilo kakve svjetlosne promet potencijalno uzrokuju značajne solarne probleme. Zbog fasadnih varijacija, fiksni sustavi mogu raditi na južnoj strani, ali funkcionalan će biti bolji na istoku i zapadu. Iako vertikalne rolete mogu raditi na istočnoj i zapadnoj strani, vodoravno općenito su bolje kontrolirati solarni profit i omogućiti izgledima izvana.
7. Kako vanjski zasjenjeni sustavi sadrže nepovoljne vremenske uvjete?
Kao što je već istaknut, fiksni slijepi sustavi dizajnirani su za maksimalno opterećenje. U slučaju brise-Soleil sustava, opterećenja u priključnim nalazištima mogu biti velika, pogotovo ako su znatne izbočine. Ako bi se to, dijagonalne nosače mogle biti ugrađeni u strukturu koja će omogućiti distribuciju opterećenja između dvije tačke pričvršćivanja. Za čvrste sustave potrebno je uzeti u obzir i nakupljanje i rizik od pada leda. Stoga se sistemi brise-Soleil mogu biti neprikladni za visoke zgrade u urbanim područjima.
Vanjski sustavi poput vanjskih roleta i roleta lakši su od čvrstih sustava i dizajnirani su za uvlačenje pri visokim brzinama vjetra. Standardne rolete trebaju se preuzeti na relativno nisku brzinu vjetra (do maksimalne brzine od oko 32 km / h [20 mph]) i nisu pogodne za vjetroelektrane ili za visoke zgrade. Međutim, postoji alternativna verzija poznata kao "sistem patentnih zatvarača" koji omogućava zaključavanje tkanine u bočnim zapisima. Ova vrsta može raditi na brzini vjetra do 144 km / h (90 mph) i pogodna je za visoke zgrade.
Ice je takođe potencijalni problem, ali možda neće biti ako su sistemi zaštićeni u podignutom položaju. Automatizirane kontrole osiguravaju da se sustavi budu raspoređeni samo na suncu. Senzori temperature i vlage mogu zaustaviti rad roleta ili se valjaju kada su Emmastics.
Na hladnim zimskim klimatskim mjestima zahtijevaju zgrade u zimskim mjesecima u pravilu. U to vrijeme preporučljivo je ostaviti vanjski zaštitni sustavi u povučenom položaju i omogućiti da se sunca uvede u zgradu kao besplatan izvor grijanja.
8. Koje je potrebno održavanje?
Većina vanjskih oklopnih sistema zahtijeva malo ili nikakvo održavanje. Fiksni slijepi sustavi trebaju se redovno očistiti kako bi se održala garancija za lak, ali nije potrebno daljnje održavanje.
Podesivi i uvlačivi sustavi također zahtijevaju male ili nikakvu održavanje. Ipak, redovna inspekcija ili sustavi pravilno funkcioniraju, preporučuju se da se vodič (ako se koriste) odgovaraju adekvatno rastegnuti i nisu oštećeni ili općenito istrošene komponente.
9. Kako vanjski zaštitar može doprinijeti postizanju zgrade Enegricky Economy?
Na primjer:
Minimalne energetske performanse: Upotreba vanjskih oklopnih sistema može pomoći u postizanju smanjenja pet posto (ponekad i više) izvedbe zgrade u odnosu na osnovni nivo.
Optimizirajte performanse izgradnje: Upotreba vanjskih oklopnih sistema može pomoći u smanjenju performansi zgrade na minimalni zahtjev.
Termička udobnost: vanjski sustavi za sjenčanje mogu pomoći u postizanju zahtjeva za grijanjem, hlađenjem i klimatizacijom.
Dnevno svjetlo: Da biste postigli ovu korist, potrebno je osigurati ručni ili automatski (s ručnim upravljanjem) uređajima za upravljanje uređajima za sve redovito zauzete prostore (omogućavajući vanjski zaštitni sustavi - ili u kombinaciji sa unutrašnjošću).
10. Da li vanjski sustavi zasjenjenja daju smisao u pogledu troškova i koristi?
Da bi opravdali upotrebu vanjskih zaštitnih sistema, treba naglasiti da imaju značenje sa ekonomskog stanovišta. Određivanje cijene vanjskog oklopnog sistema je jednostavno, ali mjerenje koristi može biti složenije. Stoga je važno da se zaštitni sustav smatra cjelovitim sveobuhvatnim toplotnim sustavom, jer može utjecati uglavnom na osvjetljenje i HVAC sistem.
U prošlosti je često navedeno da zaštitni sistem nije uzet u obzir pri veličinom HVAC sistema. U ovom slučaju teško je opravdati upotrebu vanjskog oklopa kao uštede troškova prilikom smanjenja veličine HVAC sistema. Međutim, mehanički savjetnici za grijanje i ventilacijske sustave danas su mnogo svjesniji utjecaja efikasnog štita i često uzimaju u obzir za njegove izračune.
Zaključak
Tradicionalno, unutarnji sustavi za sjenčanje za kontrolu svjetla i odsjaja i rješavanja solarnog toplotnog dobitka kroz HVAC sistem. Rastući troškovi energije, zahtjevi za boljom fasadama i većem olovnim arhitektima okoliša za pronalaženje alternativnih rješenja. Vanjski zaštitni sustavi neće biti pogodni za sve zgrade; Međutim, gdje se koriste, oni mogu značajno doprinijeti nastupu zgrade i njegove estetske. Nema sumnje da sve više arhitekata razmatra vanjski zaštitar. S povećanjem razumijevanja, vanjski sustavi zasjenjenja postaju važan element u dizajniranju visokih energetskih zgrada.